nimiia cétiï, 2018

Ekran TV, wideo, 25′23″

Technologie graniczne – obszar narażony, 2022

Ośmiokanałowa instalacja wideo

Epidemia terroru, 2021

Ekran TV, wideo, 25′23″

Po niedoborze, 2018

Projekcja wideo, 31′

Cyfrowa Przemoc: Jak NSO Group wspiera państwowy terroryzm, 2021, w toku

Platforma https://www.digitalviolence.org, tablet, trzy ekrany, projekcja wideo

Kruche połączenia, 2018, 2022

Instalacja interaktywna, sztuka procesualna

Ogród danych, 2020

Instalacja: rośliny, projekcja wideo, zestaw laboratoryjny, 04’58"

Strefa ukrytej przemocy, 2022, projekt w toku

Dwukanałowa praca wideo, ok. 12′

SHIRE II, 2022

Instalacja wideo, 29′42″

Sieci zaufania, 2018, projekt w toku

Instalacja multimedialna: poemat dźwiękowy, węzły, IPFS (InterPlanetary File System), rysunek, strona internetowa, wydruki cyfrowe, flaga

Hyperminer_wyekstraktowana Ziemia, 2021

Projekcja wideo, 16′55″

Uspołecznianie, 2018

Wydruki cyfrowe

Paradoks pomieszczeń czystych, 2021

Badania, sitodruk, esej wideo, 11′03″

Język ptaków, 2018–2020, projekt w toku

Czterokanałowa instalacja dźwiękowa, 07′07″, ekran TV z filmem wprowadzającym, 02′39″

Uliczne cmentarze, 2022, w toku

Wideo, 16′

Nowy ekstraktywizm. Asamblaż pojęć i alegorii, 2021

Przewodnik, mapa, wideo, 17′33″

Wegetariat: praca zero, 2019

Instalacja: rośliny doniczkowe, czujniki napięcia, mikrokontrolery, siłowniki liniowe, wkrętarki elektryczne, inteligentne zegarki, telefon, ekran

Asunder, 2019

Trójkanałowa projekcja wideo, zdjęcia satelitarne, model klimatyczny CESM (Community Earth System Model), wieloprocesorowy komputer i oprogramowanie na zamówienie

Zestaw do prac terenowych nad materialnym internetem: Warszawa, 2022

Zin

Studia nad Nord Streamem, 2022

Dokument wideo, 19'47″

Hometown, 2018

Dwukanałowy materiał wideo, kolor, dźwięk, 31′42″

Na Zachód–190621, 2020

Instalacja: 5 podświetlanych paneli, film 35 mm na szkle akrylowym, 5 powiększonych slajdów w etui na dokumenty

Stożek świetlny przyszłości, 2022

Instalacja multimedialna: film wideo, kostka wolframowa, gobeliny, rysunki

Bezzałogowe, Sezon 1, 2014–2018

Dwukanałowa praca wideo

Nooskop ujawniony – manifest. Sztuczna inteligencja jako narzędzie ekstraktywizmu wiedzy, 2020

Diagram, esej
piątek, 3 czerwca 2022  |  19:00

Otwarcie II edycji Biennale Warszawa

sobota, 4 czerwca 2022  |  11:00—14:00

Wyobrażenia możliwych przyszłości, budowanie Sieci zaufania

Warsztaty z Kyriaki Goni
sobota, 4 czerwca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie kuratorskie

sobota, 4 czerwca 2022  |  17:00—18:30

Metryczny mistycyzm

Wykład performatywny: Zach Blas
sobota, 4 czerwca 2022  |  19:00—20:00

Widzące kamienie i nowy porządek planetarny

Wykład performatywny: Bartosz Frąckowiak, Anna Galas-Kosil, Paweł Wodziński
niedziela, 5 czerwca 2022  |  11:00—14:00

Wyobrażenia możliwych przyszłości, budowanie Sieci zaufania

Warsztaty z Kyriaki Goni
niedziela, 5 czerwca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie kuratorskie

niedziela, 5 czerwca 2022  |  17:00—18:30

Obywatelski Troll w białym kapeluszu: kobiecy kino-konfesjonał z pulpitu na żywo

Wykład performatywny: Clara Balaguer
niedziela, 5 czerwca 2022  |  19:00—20:30

Zrozumieć SNET [ludzka infrastruktura ukryta za alternatywnymi kubańskimi sieciami komputerowymi]

Wystąpienie: Steffen Köhn i Nestor Siré
czwartek, 9 czerwca 2022  |  18:00—20:00

New Alphabet School #Feralizing #dziczenie

Przygotowanie kuratorskie we współpracy z Jacobem Eriksenem i Agatą Kowalewską Współpraca: Jack Halberstam, Nikita Kadan, AM Kanngieser, Ania Nowak, Joanna Rajkowska
piątek, 10 czerwca 2022  |  10:00—10:00

New Alphabet School #Feralizing #dziczenie warsztaty

Warsztaty
sobota, 11 czerwca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Joanny Murzyn

niedziela, 12 czerwca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Grupy Roboczej

niedziela, 12 czerwca 2022  |  17:00—19:00

AI na traktory?

Debata z udziałem Andrei Beste, Karoliny Jarmołowskiej, Pawła Kobielusa, Kuby Kuleszy i Jana Skoczylasa. Prowadzenie: Weronika Koralewska
piątek, 24 czerwca 2022  |  17:00—18:00

Do kogo należy internet?

Wystąpienie: Joanna Murzyn
piątek, 24 czerwca 2022  |  18:15—19:15

Wyspy w chmurze: niekompletny przewodnik po fizycznym internecie w Polsce

Wystąpienie: Vanessa Graf
piątek, 24 czerwca 2022  |  19:30—20:30

A gdybyśmy mogli przechowywać dane w roślinach?

Wystąpienie: Grow Your Own Cloud (Cyrus Clarke & Monika Seyfried)
sobota, 25 czerwca 2022  |  11:00—11:15

Blockchain, decentralizacja i nowa sieć

Wprowadzenie do wystąpień terra0 i Cyrusa Clarke'a oraz moderacja dyskusji: Bartosz Frąckowiak
sobota, 25 czerwca 2022  |  11:15—11:45

Wprowadzenie do Autonomicznych Agentów Ekologicznych

Wystąpienie: terra0 (Christopher Dake-Outhet i Paul Kolling)
sobota, 25 czerwca 2022  |  11:45—12:30

Wyhoduj własne DAO

Wystąpienie: Cyrus Clarke
sobota, 25 czerwca 2022  |  13:00—14:00

Nowy ekstraktywizm

Wykład: Vladan Joler
sobota, 25 czerwca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Pawła Janickiego

sobota, 25 czerwca 2022  |  16:00—17:00

Praca i przemysł high-tech – kiedy zdrowie staje się sprawą poufną

Wystąpienie: Felix Lenz, Angela Neubauer, Eszter Zwickl
sobota, 25 czerwca 2022  |  17:15—18:15

Kolonializm danych i cyfrowe mury graniczne

Wykład: Ulises Ali Mejías
sobota, 25 czerwca 2022  |  18:30—19:30

Pokój dla klimatu

Wystąpienie: John Palmesino (Territorial Agency)
sobota, 25 czerwca 2022  |  19:45—21:00

Bezgraniczne utopie cyfrowe: akceptacja wzajemnych powiązań między ludźmi, istnieniami, przeszłością, teraźniejszością i naszymi marzeniami

Wykład: Ramesh Srinivasan
niedziela, 26 czerwca 2022  |  11:00—14:00

Przemyśleć informatykę i ekonomię polityczną z Bernardem Stieglerem

Warsztaty z Anne Alombert, Michałem Krzykawskim i Danielem Rossem
niedziela, 26 czerwca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Jana Sowy

niedziela, 26 czerwca 2022  |  16:00—18:00

Jak zreorganizować krzemowe technologie w erze cyfrowej dysrupcji?

Dyskusja panelowa z udziałem Anne Alombert, Gaëla Girauda, Michała Krzykawskiego i Daniela Rossa
niedziela, 26 czerwca 2022  |  18:00—20:00

Wojna i maszyna

Wykład: Yuk Hui
niedziela, 26 czerwca 2022  |  20:00—23:00

Ister

Pokaz filmu w reżyserii Davida Barisona i Daniela Rossa
piątek, 1 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Projekt rozliczenie. Dokumentowanie rosyjskich zbrodni wojennych w Ukrainie

Wystąpienie: Nataliya Gumenyuk i Angelina Kariakina Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
sobota, 2 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Kacpra Nosarzewskiego

niedziela, 3 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Ewy Kozik i Bartosza Frąckowiaka

poniedziałek, 4 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Rozbrojona inteligencja. Bańka zachodniego dyskursu a realia wojny w Europie

Wystąpienie: Karl Schlögel Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
wtorek, 5 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
O demokracji walczącej

Wystąpienie: Jan-Werner Müller Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
środa, 6 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Ukraińska kultura na wojnie

Wystąpienie: Tamara Hundorova i Serhy Yekelchyk Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
czwartek, 7 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Apatia wobec autorytaryzmu i agresji

Wystąpienie: Renata Salecl Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
piątek, 8 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Nuklearny szantaż i faszyzm surowcowy

Wystąpienie: Svitlana Matviyenko i Oleksiy Radynski Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
sobota, 9 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Grupy Roboczej

sobota, 9 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Lekcje z wojny rosyjsko-ukraińskiej

Wystąpienie: Alexander J. Motyl Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
niedziela, 10 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Mirosława Filiciaka i Kuby Piwowara

sobota, 16 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Joanny Murzyn

sobota, 16 lipca 2022  |  17:00—17:15

Room to Bloom, feministyczna platforma ekologicznych i postkolonialnych narracji w Europie

Krótkie wprowadzenie do Room to Bloom: Ségolène Pruvot
sobota, 16 lipca 2022  |  17:15—18:30

Room to Bloom: Artists Talks I, Wymyślanie nowych fikcji

Wystąpienie artystek I oraz dyskusja z Sonyą Dyer i Aną Maríą Millán
sobota, 16 lipca 2022  |  19:00—21:00

Room to Bloom: Artists Talks II

Wydarzenie hybrydowe z udziałem Niki Analyti (Future Proofing), Elly Cho, Nadia Verena Marcin (SophyGray)
niedziela, 17 lipca 2022  |  10:00—12:00

Room to Bloom: Pisanie antypodręcznika feministycznego i dekolonialnego zarządzania sztuką i kulturą

Warsztaty prowadzone przez Lenę Chen i Ségolène Pruvot
niedziela, 17 lipca 2022  |  12:30—15:30

Room to Bloom: Zaufanie bez granic: zaufanie oraz prawa kobiet i osób LGBTQI w przestrzeni cyfrowej

Warsztaty dla grup fokusowych prowadzone przez Georga Blokusa i Kasię Wójcik
niedziela, 17 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie kuratorskie

niedziela, 17 lipca 2022  |  19:00—20:00

Kto bez winy, niech pierwszy rzuci węglem. Niskoemisyjna prezentacja wyników pomiarów emisji

Prowadzenie: Joanna Murzyn
niedziela, 17 lipca 2022  |  20:00

Zamknięcie Biennale Warszawa 2022