Uliczne cmentarze, 2022, w toku

Wideo, 16′

Cyfrowa Przemoc: Jak NSO Group wspiera państwowy terroryzm, 2021, w toku

Platforma https://www.digitalviolence.org, tablet, trzy ekrany, projekcja wideo

Studia nad Nord Streamem, 2022

Dokument wideo, 19'47″

Asunder, 2019

Trójkanałowa projekcja wideo, zdjęcia satelitarne, model klimatyczny CESM (Community Earth System Model), wieloprocesorowy komputer i oprogramowanie na zamówienie

SHIRE II, 2022

Instalacja wideo, 29′42″

Sieci zaufania, 2018, projekt w toku

Instalacja multimedialna: poemat dźwiękowy, węzły, IPFS (InterPlanetary File System), rysunek, strona internetowa, wydruki cyfrowe, flaga

Hometown, 2018

Dwukanałowy materiał wideo, kolor, dźwięk, 31′42″

Bezzałogowe, Sezon 1, 2014–2018

Dwukanałowa praca wideo

Zestaw do prac terenowych nad materialnym internetem: Warszawa, 2022

Zin

Technologie graniczne – obszar narażony, 2022

Ośmiokanałowa instalacja wideo

Kruche połączenia, 2018, 2022

Instalacja interaktywna, sztuka procesualna

Epidemia terroru, 2021

Ekran TV, wideo, 25′23″

Uspołecznianie, 2018

Wydruki cyfrowe

Hyperminer_wyekstraktowana Ziemia, 2021

Projekcja wideo, 16′55″

Język ptaków, 2018–2020, projekt w toku

Czterokanałowa instalacja dźwiękowa, 07′07″, ekran TV z filmem wprowadzającym, 02′39″

Nowy ekstraktywizm. Asamblaż pojęć i alegorii, 2021

Przewodnik, mapa, wideo, 17′33″

Ogród danych, 2020

Instalacja: rośliny, projekcja wideo, zestaw laboratoryjny, 04’58"

Paradoks pomieszczeń czystych, 2021

Badania, sitodruk, esej wideo, 11′03″

Strefa ukrytej przemocy, 2022, projekt w toku

Dwukanałowa praca wideo, ok. 12′

Wegetariat: praca zero, 2019

Instalacja: rośliny doniczkowe, czujniki napięcia, mikrokontrolery, siłowniki liniowe, wkrętarki elektryczne, inteligentne zegarki, telefon, ekran

Stożek świetlny przyszłości, 2022

Instalacja multimedialna: film wideo, kostka wolframowa, gobeliny, rysunki

Na Zachód–190621, 2020

Instalacja: 5 podświetlanych paneli, film 35 mm na szkle akrylowym, 5 powiększonych slajdów w etui na dokumenty

Po niedoborze, 2018

Projekcja wideo, 31′

nimiia cétiï, 2018

Ekran TV, wideo, 25′23″

Nooskop ujawniony – manifest. Sztuczna inteligencja jako narzędzie ekstraktywizmu wiedzy, 2020

Diagram, esej
piątek, 1 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Projekt rozliczenie. Dokumentowanie rosyjskich zbrodni wojennych w Ukrainie

Wystąpienie: Nataliya Gumenyuk i Angelina Kariakina Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
sobota, 2 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Kacpra Nosarzewskiego

niedziela, 3 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Ewy Kozik i Bartosza Frąckowiaka

poniedziałek, 4 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Rozbrojona inteligencja. Bańka zachodniego dyskursu a realia wojny w Europie

Wystąpienie: Karl Schlögel Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
wtorek, 5 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
O demokracji walczącej

Wystąpienie: Jan-Werner Müller Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
środa, 6 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Ukraińska kultura na wojnie

Wystąpienie: Tamara Hundorova i Serhy Yekelchyk Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
czwartek, 7 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Apatia wobec autorytaryzmu i agresji

Wystąpienie: Renata Salecl Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
piątek, 8 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Nuklearny szantaż i faszyzm surowcowy

Wystąpienie: Svitlana Matviyenko i Oleksiy Radynski Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
sobota, 9 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Grupy Roboczej

sobota, 9 lipca 2022  |  18:00

UZBROJONA DEMOKRACJA
Lekcje z wojny rosyjsko-ukraińskiej

Wystąpienie: Alexander J. Motyl Prowadzenie: Vasyl Cherepanyn
niedziela, 10 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Mirosława Filiciaka i Kuby Piwowara

sobota, 16 lipca 2022  |  14:00—16:00

Oprowadzanie Joanny Murzyn

sobota, 16 lipca 2022  |  17:00—17:15

Room to Bloom, feministyczna platforma ekologicznych i postkolonialnych narracji w Europie

Krótkie wprowadzenie do Room to Bloom: Ségolène Pruvot
sobota, 16 lipca 2022  |  17:15—18:30

Room to Bloom: Artists Talks I, Wymyślanie nowych fikcji

Wystąpienie artystek I oraz dyskusja z Sonyą Dyer i Aną Maríą Millán
sobota, 16 lipca 2022  |  19:00—21:00

Room to Bloom: Artists Talks II

Wydarzenie hybrydowe z udziałem Niki Analyti (Future Proofing), Elly Cho, Nadia Verena Marcin (SophyGray)
niedziela, 17 lipca 2022  |  10:00—12:00

Room to Bloom: Pisanie antypodręcznika feministycznego i dekolonialnego zarządzania sztuką i kulturą

Warsztaty prowadzone przez Lenę Chen i Ségolène Pruvot
niedziela, 17 lipca 2022  |  12:30—15:30

Room to Bloom: Zaufanie bez granic: zaufanie oraz prawa kobiet i osób LGBTQI w przestrzeni cyfrowej

Warsztaty dla grup fokusowych prowadzone przez Georga Blokusa i Kasię Wójcik
niedziela, 17 lipca 2022  |  20:00

Zamknięcie Biennale Warszawa 2022